Novinky

Aj kvalitné foto na plátno potrebuje správnu starotlivosť

Foto na plátno môže byť vďaka výberu vhodného motívu dekoráciou, ktorá presne vystihne váš vkus. Vybrať si ho môžete v rôznych rozmeroch tak, aby presne zapasoval do miestnosti. Chceli by ste, aby vám váš fotoobraz vydržal dlhé roky taký krásny ako v deň, keď ste ho rozbalili? Prezradíme vám podrobnosti o používaných materiáloch a starostlivosti, ktorú vyžadujú.

Foto na plátno s odolnými farbami

Dôraz na kvalitné prevedenie foto na plátno začína ešte pred samotnou tlačou. Aby bol výsledok dokonalý, každú fotku najskôr skontrolujeme. Dôležitá je kvalita obrázkov, v prípade potreby im dodáme jas, kontrast alebo ich viac zaostríme. Až potom sa vaša fotka konečne dostane do tlače, aby ste ju nakoniec mohli obdivovať zavesenú na stene.

Len najvyššia kvalita tlače

Pri tlači používame špičkovú technológiu, farby sú vysokej akosti. Majú dlhú životnosť a sú odolné voči vyblednutiu. A to aj vtedy, ak sú vystavené pôsobeniu UV žiarenia. Dbáme tiež o to, aby sme používali len farby, ktoré majú vynikajúcu ostrosť, sýtosť odtieňov a farebnú stálosť. Nami používané farby dokážu dokonca odolať aj vode, nezapáchajú a sú zdravotne nezávadné. Vďaka tomu bude vaše foto na plátno vyzerať ako nové ešte veľa rokov.

Dôležité je tiež plátno

Foto na plátno tlačíme na jemné umelecké plátno vysokej kvality. Toto umelecké plátno je vhodné pre nástenné maľby, fotoobrazy a reprodukcie obrazov. Pri výbere plátna, ktoré používame, sme kládli dôraz na jeho zloženie a vlastnosti. Je vyrobené zo zmesi bavlnených a polyesterových vlákien. Vyniká nízkou tvarovou citlivosťou pri zmenách okolitého prostredia a má výborné vlastnosti pri napínaní.
Vytlačené plátno sa napína na drevený rám vyrobený z dreva s certifikátom FSC zo zodpovedne obhospodarovaných lesov. Každý rám prechádza pred jeho použitím dôkladným vysušením. Môžete sa preto spoľahnúť na to, že sa nebude krútiť ani inak meniť svoj tvar či veľkosť. Plátno preto zostane krásne napnuté po celý čas. Na kvalitu myslíme tiež počas odosielania. Hotové fotoobrazy od nás dostanete starostlivo zabalené do bublinkovej fólie a nepriehľadnej stretch fólie.

Ako sa starať o foto na plátno

Foto na plátne od nás dostanete pripravené na okamžité zavesenie. Rám je doplnený o závesný systém, na vás bude len umiestniť ho na stenu. Ako sa starať o foto na plátno, aby vám jeho vzhľad robil dlhé roky radosť?

Používajte jemnú handričku

Fotoobraz na stenu časom zapadá prachom. Pri jeho odstraňovaní však nepoužívajte vysávač alebo agresívne čistiace prostriedky. Najlepšie urobíte, ak prach jednoducho zotriete. Na tento účel si vyberte jemnú tkaninu s hladkým povrchom. Z času na čas môžete handričku navlhčiť, aby ste odstránili aj drobné čiastočky prachu, ktoré sa nasucho nedajú zotrieť. Kvalitná bavlna v kombinácii s používanými farbami takejto starostlivosti odolá bez zmeny vzhľadu. Nemusíte sa preto obávať, že sa na fotoobraze objavia praskliny alebo iné poškodenie.

Ako napnúť plátno

Po dlhšom čase sa aj pri tom najkvalitnejšom ráme a plátne môže stať, že napnutie plátna trochu povolí. Blind rámy sú preto vybavené napínacími klinmi. S ich pomocou plátno opäť napnete — stačí ich len viac zatlačiť do rámu. Napínacie kliny opatrne doklepnite pomocou menšieho kladiva tak, aby ste pritom nezasiahli plátno. Po doklepnutí vždy skontrolujte napnutie obrazu. Správne napnuté plátno by malo po poklepaní prstami znieť mierne ako „bubon“.

Najpredávanejší produkt Foto na plátno si môžete objednať na stránke : Fotoobraz na plátno
Celú ponuku našich skvelých fotoproduktov si môžete prezrieť na stránke : Deviant.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *