Foto na plátno je ekologický produkt

Foto na plátno je ekologický produkt

Záleží vám na ochrane našej planéty? Aj nám. Práve preto sa aj pri tvorbe produktov zameriavame na ekologické materiály. Medzi ekologické produkty v našej ponuke patrí aj foto na plátno. Prečo? To vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Drevo zo zodpovedne obhospodarovaných lesov

Fotoobrazy tlačíme na prémiové plátno. Po vyhotovení ich napíname na rám vyrobený z dreva s certifikátom FSC. Označenie certifikát FSC môžete nájsť na mnohých výrobkoch z dreva, ako sú nábytok, dekorácie alebo hračky. Takto označený môže byť len produkt vyrobený z dreva zo zodpovedne obhospodarovaných lesov. Certifikát FSC je preto zárukou, že výrobný materiál bol získaný zodpovedne vzhľadom na enviromentálny, sociálny aj ekonomický aspekt. Tento prístup je pritom aplikovaný pri jeho ťažbe aj spracovaní. 

Čo je to FSC

Certifikačný systém FSC je používaný už od roku 1993. Vznikol na základe spoločnej iniciatívy organizácií zameraných na ochranu prírody, lesníkov, miestnych obyvateľov a obchodníkov s drevom. Iniciatíva vznikla pôvodne z dôvodu ochrany tropických pralesov. Dnes má certifikát FSC okolo 200 miliónov hektárov lesa v mnohých krajinách. Z toho približne polovica sa nachádza v Európe. Získať sa dajú dva certifikáty: 

  • Lesný certifikát — udeľovaný zodpovedným lesom
  • Certifikát spracovateľského reťazca — môžu ho získať spoločnosti, ktoré používajú drevo s certifikátom FSC, pričom sa pri jeho spracovaní správajú environmentálne, sociálne a ekonomicky zodpovedne.

Kto môže získať certifikát FSC

Certifikát FSC môžu získať podniky, ktoré splnia až 56 kritérií. Potrebné je rešpektovať domáce obyvateľstvo, zabezpečiť blahobyt miestnych komunít a lesných pracovníkov. Dôraz je kladený tiež na udržiavanie biodiverzity a dodržiavanie zákonov štátu, v ktorom sa lesy nachádzajú. V praxi to znamená, že každý robotník dostal zodpovedajúcu odmenu za svoju prácu a podnik, v ktorom pracuje, sa stará o dlhodobú udržateľnosť lesa. Keď si kúpite výrobok označený certifikátom FSC, môžete sa spoľahnúť na to, že použité drevo bolo vyťažené zodpovedne. A to s ohľadom na lokálnu komunitu aj životné prostredie. 

Certifikát sa dá získať na 5 rokov, každý rok je pritom kontrolované dodržiavanie stanovených princípov. Zabezpečuje tak dlhodobú orientáciu každého podniku. 

Kvalitné drevo — záruka stálosti tvaru obrazu

Pred tým, ako je drevo použité na výrobu rámu plátna, je dôkladne vysušené. Je to preto, aby už ďalej nepracovalo. Nemusíte sa preto obávať toho, že sa rám obrazu z fotky časom zdeformuje. Nečakajú na vás žiadne nemilé prekvapenia v podobe zmeny jeho tvaru alebo veľkosti. 

Rôzne rozmery presne podľa vášho želania

Foto na plátno si môžete vďaka širokej ponuke značky vybrať v rôznych rozmeroch. Stačí si vašu voľbu vyznačiť do objednávky. K dispozícii sú plátna od 30 x 30 cm. Výhodou menších fotoobrazov je, že si ich môžete zostaviť do zaujímavej koláže na stenu. Takéto obrazy z fotky krásne vyniknú aj nad pracovným stolom v kancelárii alebo komodou v predsieni. 

Hľadáte dekorácie väčších rozmerov? Stredne veľké fotoobrazy so stranami 60 – 120 cm môžete umiestniť aj samostatne. Vhodné budú do menších miestností alebo tam, kde značnú časť steny pokrýva nábytok. Najväčšie foto na plátne so stranami 150 x 100 cm vám odporúčame umiestniť nad sedačku do obývačky alebo čelo postele v spálni. Zvoliť si ho môžete aj do priestrannej haly. Na týchto miestach obraz z fotky okamžite upúta pozornosť. 

Najpredávanejší produkt Foto na plátno si môžete objednať na stránke : Fotoobraz na plátno
Celú ponuku našich skvelých fotoproduktov si môžete prezrieť na stránke : Deviant.sk

Ako vybrať správny motív na foto na plátno

Hľadáte jedinečné dekorácie na stenu? V každej miestnosti osobitým spôsobom vynikne foto na plátno. Vyberte preň motív, ktorý presne vyjadrí váš vkus a zapadne do štýlu zariadenia interiéru. Získate tak výraznú ozdobu miestnosti, ktorú budú obdivovať všetky vaše návštevy. 

Fotky s rodinou

Ak chcete, aby foto na plátno dotvorilo útulné prostredie vášho domova, najlepšou voľbou sú zábery s vašimi blízkymi. Pohľad na najkrajšie momenty z rodinnej oslavy alebo dovolenky vám vždy vyčarí na perách úsmev. Zvoliť môžete tiež fotky vašich detí alebo svadobnú fotografiu. Neviete, pre ktoré zábery sa rozhodnúť?

Fotoobraz z vlastnej fotky si môžete vybrať vo viacerých rozmeroch a nechať si ich vyhotoviť niekoľko. Na stene tak nemusí zaujať len jedna výrazná foto, vybrať môžete tiež viacero menších a vytvoriť z nich zaujímavo pôsobiacu koláž. Takéto fotoobrazy sú plné emócií, ktoré vám budú vždy pripomínať krásne chvíle vášho života s ľuďmi, ktorých máte najradšej. Na stenu ich môžete umiestniť v pekných rámikoch, zvoliť si môžete tiež fotoobrazy bez rámu. 

Vlastný fotoobraz

Fotoplátno môže zdobiť aj zväčšený fotoportrét. Obraz z vlastnej fotografie si potom môžete zavesiť u seba doma alebo ho podarujete vašim blízkym. Hľadáte vhodný darček pre vašich rodičov? Radosť na ich tvári uvidíte, ak im darujete fotoportréty ich vnúčat. Fotoportrét sa zaručene stane ich obľúbenou dekoráciou, ktorá im bude každý deň pripomínať vašu lásku. 

Obrazy prírody na plátne

Prostredníctvom vhodného výberu obrázkov môžete do interiéru vniesť tiež upokojujúcu blízkosť prírody. Na obraz z fotky si môžete vybrať vlastné zábery z vašich túr v horách, výletov v okolí vášho bydliska alebo dovolenky pri mori. Už viete, aké foto na plátno vás najviac osloví? Budú na ňom stromy, vysoké, zasnežené vrcholy hôr, romantický chodníček v lese alebo čarokrásny výhľad do údolia? Rozhodnete sa pre západ slnka pri mori, rozkvitnutú lúku, čarovnú drevenicu pri potoku či búrlivý vodopád? 

Milovníkov chladnejšieho počasia najviac zaujme zimná krajinka. Tých, ktorí nedajú dopustiť na kúzlo jarných dní, osloví rozkvitnutý čerešňový sad. Nie je to celkom ono? Čo tak pohodou dýchajúce jablone obsypané dozrievajúcim ovocím? Na stene budú výborne vyzerať aj obrázky zvierat. Zvoliť si môžete fotoobrazy silných šeliem, početných stád párnokopytníkov aj nežné zábery domácich miláčikov. Ak nemáte vhodné fotografie, na fotoobraz môžete vybrať obrázok stiahnutý z internetu. Dôležité je len zvoliť obrázok v postačujúcej kvalite. Mali by mať vysoké rozlíšenie, nesmú byť rozmazané ani neostré. 

Moderná aj tradičná architektúra ako fotoobraz

Fotoplátno môže znázorňovať tiež známe i menej známe budovy. Motív architektúry vnesie do interiéru osobitý prvok, ktorý celkom zmení jeho tvár. Takéto foto na plátno je najvhodnejšou voľbou do obývačky alebo priestrannej vstupnej haly. Práve v týchto miestnostiach najkrajšie zapôsobí a osloví svojím osobitým dizajnom.

Pri výbere vhodnej fotky siahnite po výrazných motívoch, ktoré najlepšie vyniknú na väčšom plátne. Zvoliť môžete fotografie, ktoré ste si sami vyhotovili, použiť môžete tiež stiahnuté obrázky. 

Do moderne zariadeného interiéru zvoľte obrazy známych svetových stavieb, vybrať môžete zaujímavo riešené moderné budovy, mosty alebo centrá miest. Ak máte domácnosť zariadenú v niektorom z tradičných štýlov, vhodnou voľbou budú známe historické miesta a stavby. Zvoliť môžete tiež romantické zábery prímorských mestečiek a kaviarničiek, z ktorých priam dýcha pohoda. Ak vás tento výber neoslovil, vyskúšajte obrázky starých domov ozdobených kvetmi a obklopených zeleňou. 

Ktorý motív vybrať podľa štýlu zariadenia vášho interiéru 

Aby krása fotoobrazu naozaj vynikla, mali by ste pri výbere zohľadniť štýl zariadenia interiéru. 

Najkrajšie fotoobrazy pre vidiecky a provensálsky štýl

Aby ste pri pohľade na zariadenú miestnosť boli vždy spokojní, do domácnosti zariadenej v niektorom z tradičnejších štýlov bývania zvoľte vhodné motívy. Napríklad fotoobrazy kvetov a lúk alebo krajinky so stromami. Do miestnosti by mali vniesť blízkosť prírody, príjemnej a útulnej atmosféry domova a pokojného života na vidieku. 

Rustikálny štýl si pýta umenie

Páči sa vám rustikálny štýl? V tom prípade vám odporúčame siahnuť po reprodukciách známych umelcov a portrétoch. Fotoobraz vďaka tomu primerane doplní ostatné prvky, ako sú nábytok, textílie a zeleň vo vašej domácnosti. Vhodné sú tiež krajinky, zátišia a obrazy známych i neznámych historických budov. 

Moderný štýl a minimalizmus

Moderné štýly zariadenia kladú dôraz na čisté línie, veľa priestoru a vzdušné usporiadanie nábytku. V takto zariadenom interiéri sa na stene bude krásne vynímať abstraktný fotoobraz, pop art a obrazy miest. Vhodné môžu byť tiež čierno-biele prevedenia a viacdielne fotoobrazy.

Škandinávsky štýl

Oslovili vás prírodné materiály a praktickosť škandinávskeho štýlu? Interiér domácnosti dotvoríte grafickými tvarmi a čistými líniami. Farby na vaše foto na plátne môžete zvoliť výraznejšie — pekne tým doplníte neutrálne odtiene vášho nábytku. 

Ako vybrať fotoobraz pre vintage štýl

Vintage štýl si priam pýta fotoobrazy lesa, lúk či kvetov a pokojom dýchajúce zátišia. Nemusíte však zostať len pri motívoch prírody. Do kuchyne si môžete vybrať foto na plátne s vyobrazením rôznych tradičných kuchynských potrieb, nábytku a vhodné sú aj obrazy s textom. 

Industriálny štýl 

Interiér zariadený v industriálnom štýle vyniká zaujímavými materiálmi. Spravidla sú to kov, betón a tehla. Na doplnenie vzhľadu si vyberte retro obrazy a fotoobrazy s abstraktnými motívmi. Vhodné bude aj foto na plátnes vyobrazením známych architektonicky zaujímavých a moderných budov. Siahnuť môžete tiež po záberoch rušných miest a mapách.

Foto na plátno aj foto do rámu

Váš nový fotoobraz si môžete vybrať vo vyhotovení v ráme, vytlačíme ho pre vás aj na plátno natiahnuté na blind ráme. K dispozícii sú tiež fotoobrazy na penovej doske. Foto na plátno, v ráme aj na penovej doske vám dodáme dôkladne zabalené tak, aby sa cestou nepoškodilo. Nepriehľadný obal tiež zabráni zvedavým pohľadom nepovolaných osôb. Po rozbalení bude váš nový fotoobraz pripravený na okamžité zavesenie. 

Najpredávanejší produkt Foto na plátno si môžete objednať na stránke : Fotoobraz na plátno
Celú ponuku našich skvelých fotoproduktov si môžete prezrieť na stránke : Deviant.sk

Aj kvalitné foto na plátno potrebuje správnu starotlivosť

Foto na plátno môže byť vďaka výberu vhodného motívu dekoráciou, ktorá presne vystihne váš vkus. Vybrať si ho môžete v rôznych rozmeroch tak, aby presne zapasoval do miestnosti. Chceli by ste, aby vám váš fotoobraz vydržal dlhé roky taký krásny ako v deň, keď ste ho rozbalili? Prezradíme vám podrobnosti o používaných materiáloch a starostlivosti, ktorú vyžadujú.

Foto na plátno s odolnými farbami

Dôraz na kvalitné prevedenie foto na plátno začína ešte pred samotnou tlačou. Aby bol výsledok dokonalý, každú fotku najskôr skontrolujeme. Dôležitá je kvalita obrázkov, v prípade potreby im dodáme jas, kontrast alebo ich viac zaostríme. Až potom sa vaša fotka konečne dostane do tlače, aby ste ju nakoniec mohli obdivovať zavesenú na stene.

Len najvyššia kvalita tlače

Pri tlači používame špičkovú technológiu, farby sú vysokej akosti. Majú dlhú životnosť a sú odolné voči vyblednutiu. A to aj vtedy, ak sú vystavené pôsobeniu UV žiarenia. Dbáme tiež o to, aby sme používali len farby, ktoré majú vynikajúcu ostrosť, sýtosť odtieňov a farebnú stálosť. Nami používané farby dokážu dokonca odolať aj vode, nezapáchajú a sú zdravotne nezávadné. Vďaka tomu bude vaše foto na plátno vyzerať ako nové ešte veľa rokov.

Dôležité je tiež plátno

Foto na plátno tlačíme na jemné umelecké plátno vysokej kvality. Toto umelecké plátno je vhodné pre nástenné maľby, fotoobrazy a reprodukcie obrazov. Pri výbere plátna, ktoré používame, sme kládli dôraz na jeho zloženie a vlastnosti. Je vyrobené zo zmesi bavlnených a polyesterových vlákien. Vyniká nízkou tvarovou citlivosťou pri zmenách okolitého prostredia a má výborné vlastnosti pri napínaní.
Vytlačené plátno sa napína na drevený rám vyrobený z dreva s certifikátom FSC zo zodpovedne obhospodarovaných lesov. Každý rám prechádza pred jeho použitím dôkladným vysušením. Môžete sa preto spoľahnúť na to, že sa nebude krútiť ani inak meniť svoj tvar či veľkosť. Plátno preto zostane krásne napnuté po celý čas. Na kvalitu myslíme tiež počas odosielania. Hotové fotoobrazy od nás dostanete starostlivo zabalené do bublinkovej fólie a nepriehľadnej stretch fólie.

Ako sa starať o foto na plátno

Foto na plátne od nás dostanete pripravené na okamžité zavesenie. Rám je doplnený o závesný systém, na vás bude len umiestniť ho na stenu. Ako sa starať o foto na plátno, aby vám jeho vzhľad robil dlhé roky radosť?

Používajte jemnú handričku

Fotoobraz na stenu časom zapadá prachom. Pri jeho odstraňovaní však nepoužívajte vysávač alebo agresívne čistiace prostriedky. Najlepšie urobíte, ak prach jednoducho zotriete. Na tento účel si vyberte jemnú tkaninu s hladkým povrchom. Z času na čas môžete handričku navlhčiť, aby ste odstránili aj drobné čiastočky prachu, ktoré sa nasucho nedajú zotrieť. Kvalitná bavlna v kombinácii s používanými farbami takejto starostlivosti odolá bez zmeny vzhľadu. Nemusíte sa preto obávať, že sa na fotoobraze objavia praskliny alebo iné poškodenie.

Ako napnúť plátno

Po dlhšom čase sa aj pri tom najkvalitnejšom ráme a plátne môže stať, že napnutie plátna trochu povolí. Blind rámy sú preto vybavené napínacími klinmi. S ich pomocou plátno opäť napnete — stačí ich len viac zatlačiť do rámu. Napínacie kliny opatrne doklepnite pomocou menšieho kladiva tak, aby ste pritom nezasiahli plátno. Po doklepnutí vždy skontrolujte napnutie obrazu. Správne napnuté plátno by malo po poklepaní prstami znieť mierne ako „bubon“.

Najpredávanejší produkt Foto na plátno si môžete objednať na stránke : Fotoobraz na plátno
Celú ponuku našich skvelých fotoproduktov si môžete prezrieť na stránke : Deviant.sk

Pripravte si svoju výzdobu na sviatky – foto na plátno

Rodinné večierky, veľa chutného jedla, darčeky a sviatočná výzdoba. Kde vôbec začneme? Nič nerobí sviatočnú atmosféru viac, ako slávnostná výzdoba, nástenné umenie vo forme foto na plátno, či rôzne dekorácie, ktorá sú príjemné, teplé a vhodné na oslavu tohto nádherného obdobia. Tu vám pomôžeme pripraviť domácu výzdobu na sviatky a potešiť tak svoju rodu a hostí v tomto roku.

Na prvom mieste v zozname vašich úloh predtým, ako sa pustíte do zdobenia, by mali byť prípravy spojené s upratovaním. Nemusíte sa však báť, že treba vyčistiť každý kút v dome, stačí ak osviežite váš domov a budete pripravený vítať hostí na sviatky. Ak ku vám príde na sviatky rodina alebo priatelia z väčšej diaľky, je to ideálny čas na prípravu hosťovskej izby. Ak uvidia vo svojej izbe foto na plátno vo sviatočnej atmosfére určite ich to poteší.

Krásne personalizové obrazy od deviant.sk

Dodajte svojej výzdobe teplo

Zima so snehom nám pripraví veľa zábavy, váš domov by mal byť však počas vianočných sviatkov teplý a útulný. Tieto chladné dni vyžadujú teplé farby a pohodlné doplnky. Vymeňte svoje ľahké bavlnené prikrývky za pletené deky, pridajte kárované vzory alebo vankúše s vianočnou tematikou. Sviatočné farby, ako sú červená, zelená zlatá, sú dokonalým spôsobom, ako dodať vášmu interiéru teplo.

Vytvorte si nezabudnuteľné spomienkové obrazy

Slávnostné nástenné umenie

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako urobiť domácu výzdobu slávnostnou a príjemnou, je jednoducho vymeniť vaše nástenné umenie za foto na plátno, ktoré zobrazuje farby a motívy zimnej sezóny. Môžete si tiež priniesť trochu lásky a radosti do svojho domu zarámovaním nádhernej vianočnej fotky, pretože sviatky sú skutočne o rodine.

Každý deň si na Vašu spomienku uchovanú v obraze spomeniete

Prestrite stôl

Stôl je miesto, kde sa stretáva rodina a priatelia, aby oslavovali, zdieľali príbehy a smiali sa. Vytiahnite teda tento rok všetky dekorácie na váš stôl. Pripravte si luxusné jedlá, obrusy, servítky, slávnostný príbor, poháre na víno, sviečky, kvety a váš stôl bude nádherným stredobodom.

Uvítací vchod

Vaša obývačka a jedáleň sú určite vyzdobené a pripravené na sviatky, ale nemôžete  však zabudnúť vyzdobiť vchod do svojho domova. Je to vaša šanca poskytnúť hosťom prehľad o tom, čo je vo vnútri, a nechať ich cítiť radosť zo stretnutia s rodinou. Ozdobte si dvere vencom, zaveste niekoľko pančúch, pridajte farebné svetlá alebo sviečky. Bez ohľadu na to, čo oslavujete, výzdoba bude šíriť sviatočnú atmosféru po celom vašom dome. Môžete tiež zavesiť niektoré svoje vianočné foto na plátno do vchodu, aby sa členovia vašej rodiny a hostia usmiali už pri vchode do vášho domu.

Veselé vône

V chladnejšom období je nevyhnutné zmeniť aj vône z letného vánku na škoricu, klinčeky alebo mandarínky. Je dôležité, aby váš domov príjemne voňal a šírili sa ním tie krásne nostalgické arómy. Jednoduchý a príjemný spôsob, ako to dosiahnuť, je zapálenie vonných sviečok. Voľba červenej, bielej, zelenej alebo metalických odtieňov farieb sviečok bude tiež skvelým doplnkom vašej sviatočnej dekorácie.

Objednávajte na: DEVIANT.SK

Najlepšie spôsoby, ako osviežiť priestor na jeseň? Máme pre Vás odpoveď – foto na plátno!

Jesennú atmosféru vytvárajú krásne sfarbené listy, ohrievanie a túlenie sa pri ohníku, či všetko s nádychom farieb tekvice. Nové ročné obdobie prináša chladnejší vzduch a novú príjemnú náladu, ktorá vám signalizuje výmenu šatníka, ale nemôžete zabudnúť ani na premenu svojej domácej výzdoby, ako je  tlač alebo foto na plátno s jesennou tematikou. Je to ideálny čas na osvieženie priestoru do nádherných jesenných odtieňov. Tu je návod, ako môžete jednoducho oživiť svoj obytný priestor pre novú sezónu týmito štyrmi spôsobmi.

Krásne personalizové obrazy od deviant.sk

1. jesenné upratovanie

Jarné upratovanie je známe skoro všetkým, ale rovnako dôležité je aj na jeseň vynoviť a spríjemniť naše bývanie. Vzhľadom na blížiace sa rodinné akcie a viac času stráveného v interiéri budete radi, ak váš domov bude pekný a uprataný. Aby ste vytvorili útulný jesenný dekor je dôležité odstrániť niektoré svetlé dekorácie s letnou tematikou. Tohtoročné jesenné upratovanie určite urobí váš domov priestrannejším, docielite uvoľnený jesenný pocit s foto na plátno s jesenným podtónom a pripravíte svoj priestor na teplo nasledujúcich rodinných stretnutí.

Vytvorte si nezabudnuteľné spomienkové obrazy

2. nástenné umenie s jesennou tematikou – foto na plátno

Zmena nástenného umenia je jednoduchý a krásny spôsob, ako zmeniť vzhľad a atmosféru akejkoľvek miestnosti. Môžete mať napríklad veľkú svetlú foto na plátno nad gaučom vašej rodinnej dovolenky, ktorá je natočená na pláži. Isté je že táto potlač je nádherná, v jesenných mesiacoch ju môžete ľahko vymeniť za plátno alebo zarámovanú tlač s teplejšími jesennými farbami, ktoré sa budú hodiť k sezónnej nálade. Či už ide o fotografiu z tej doby, kedy sa vaša rodina vydala na jesenný výlet do lesa alebo nádherný scénicky záber jesenného lístia, z pridania nového nástenného umenia do svojej zbierky budete mať skvelý pocit, ktorý vám vydrží roky.

Každý deň si na Vašu spomienku uchovanú v obraze spomeniete

3. jeseň vo vzduchu

Na jeseň nie je nič krajšie ako vôňa škoricových sušienok alebo čerstvého tekvicového koláča. Sú to upokojujúce vône, ktoré vás zavedú do spomienok strávených s rodinou. Nedá sa neustále piecť koláče, môžete si však zaobstarať niekoľko vonných sviečok, ktoré do vášho domova vnesú nostalgické jesenné vône a vytvoria útulnú výzdobu.

4. farby jesene a teplo

Malé zmeny vo vašej výzdobe môžu mať veľký vplyv na celý dojem z vášho bývania, takže nie je potrebné úplne vymaľovať celý váš domov aby ste vytvorili príjemnú jesennú atmosféru. Výtlačky zarámované ako foto na plátno s tematikou jesene, niekoľko hlbších farebných alebo jesenných predmetov môže byť všetko, čo potrebujete na uvítanie jesenných vibrácií vo svojom dome. Na pohovku môžete pridať nejaké zemité vankúše a teplú pletenú prikrývku, krásny nový tmavší koberec alebo potlač jesenného lístia. Môžete tiež skúsiť premiestniť časť svojho súčasného nábytku, ak naozaj chcete dať miestnosti nový dojem.

Premeňte svoje obľúbené jesenné fotografie a krásne nástenné umenie.

Objednávajte na: DEVIANT.SK

Foto na plátno – Čo robiť s fotografiami z dovolenky ?

Dovolenka je skvelou príležitosťou zachytiť úžasné dobrodružstvá a jedinečné pamiatky pomocou telefónu alebo fotoaparátu. Hory, architektonické budovy, nové jedlo a všetku krásu čo vám nové miesto ponúka budete chcieť určite dokumentovať. Či už sa chystáte na výlet, máte naplánovanú lukratívnu dovolenku alebo poznávací zájazd, tu sú spôsoby, ako sa k týmto špeciálnym momentom a miestam môžete vracať aj v nasledujúcich rokoch.

Foto na plátno - zachová vaše spomienky vo farbách
Foto na plátno – zachová vaše spomienky vo farbách

Kamkoľvek vás nohy zavedú – foto na plátno uchová spomienky

Nedávno ste boli na dovolenke s rodinou alebo ste sa vybrali na turistiku osamote ? Spomienky pretavené do fotografie predstavujú najkrajšie momenty. Zavesenie obľúbenej cestovnej foto na plátno na chodbu alebo nad gauč v obývacej izbe je perfektný spôsob, ako si pripomenúť svoj výlet zakaždým, ako okolo neho prejdete. Zavesenie fotografie na plátno u vás doma bude pôsobiť nie len ako pútavá dekorácia, ale vás bude motivovať k odkladaniu prostriedkov na zrealizovanie nového svetového dobrodružstva.

Zarámujte si Vaše zážitky - Foto na plátno
Zarámujte si Vaše zážitky – Foto na plátno

Ak hľadáte niečo, s čím si ľahko zapamätáte spomienky na vaše cesty, stačí vám nástenka s mapou. Spolu s fotografiami z rôznych miest, pamiatok môžete vidieť miesta, ktoré ste navštívili a určiť miesta kam bude smerovať vaša nasledujúca cesta. Ak máte odloženú letenku alebo pohľadnicu pridajte si ju taktiež k mape. O chvíľu si uvedomíte že máte stenu z cestovateľskej galérie, ktorá vám pripomenie všetky spomienky.

Nasnímali ste nádherný krajinný záber, snehové vrchy čí prekrásne vodopády ? Máte úchvatnú fotografiu svojej rodiny, ktorá sa fotí vo výhľade? Ak sa chcete preniesť do dych berúcich výhľadov, ktoré sa vám naskytli na dovolenke, panoramatická tlač je to správnou cestou. Panoramatické foto na plátno vám umožní zachytiť ucelený pohľad a dodá výnimočný vzhľad každej miestnosti. Nie je nič krajšie, ako nasnímať záber širokej krajiny a predviesť ho doma, aby ho mohli vidieť všetci.

Máte prázdnu stenu a veľa nových spomienok vo forme fotografií, ktoré sú uložené vo vašom počítači, ale neviete, čo s nimi robiť ? Nechajte si ich vytlačiť a vytvorte nádherné zobrazenie z vašich obľúbených momentov. Všetko čo potrebujete je šnúrka, štipce na bielizeň, pár mihotavých svetiel a máte krásnu dekoráciu, ktorá vám vždy rozžiari úsmev na tvári. Ak chcete vytvoriť niečo originálne na dlhší čas, vyberte si svoje najobľúbenejšie fotografie a spravte si svoje vlastné foto na plátno, ktoré môžete zobraziť ako sadu. Vo vašom telefóne je dostatok spomienok na celý život. Je na čase spraviť výtlačky fotografií, ktoré vám ich budú denne pripomínať.

Objednávajte na: DEVIANT.SK

Foto na plátno – Výber nástenného umenia pre vašu kúpeľňu

Kúpeľňa je dôležitým a potrebným priestorom v každom dome. Prečo si teda nespraviť svoju vlastnú oázu oddychu a neskrášliť si ju pridaním foto na plátno alebo výtlačkov v rámoch a prebudiť tým steny v kúpeľni. Tu vám ponúkneme návod, ako si vybrať nástenné umenie do kúpeľne, ktoré pomôže premeniť čisto funkčný priestor na miesto, v ktorom sa budete tešiť tráviť svoj voľný čas.

Umenie v kúpeľni by malo byť schopné odolávať každodennej vlhkosti. Naše foto na plátno alebo obrazy na plátne sú odolné voči vyblednutiu, poškriabaniu, prasknutiu či deformácii. Znamená to že sú vhodné aj do prostredia kúpeľne.

Foto na plátno - personalizovaná kúpeľňa
Foto na plátno – personalizovaná kúpeľňa

Výber správneho štýlu

Nástenné umenie patrí do takmer každej miestnosti v dome. Visiace umenie alebo fotografie dodávajú vašim stenám pocit útulného domova, zmyselnosti a záujmu o dizajn. Kľúčom k dokonalému priestoru je doplniť ho s umením, ktoré sa zhoduje s témou a štýlom miestnosti. Ak máte modernú kúpeľňu, môžete uvažovať o abstraktných výtlačkoch alebo foto na plátno, čiernobielych výtlačkoch alebo scénických záberoch, ako je panoráma mesta či krajiny. Ak máte kúpeľňu skôr v bohémskom štýle či vintage, fantastickým doplnkom stien vašej kúpeľne budú plátna prírody, živé farby a dokonca rodinné foto na plátno sa bude skvele hodiť.

Pridanie farieb

Biele a svetlé steny pôsobia čisto a upravene, ale zároveň môžu pôsobiť príliš jednoduchým dojmom. Ak máte pocit že vaša kúpeľňa je nevýrazná, nemusíte celú kúpeľňu prerobiť či premaľovať. Stačí ak zavesíte farebné foto na plátno alebo výtlačky v rámčeku na stenu a dodáte žiarivej bielej kúpeľni ten správny šmrnc, živosť a farebnosť.

Foto na plátno - ako si vyzdobiť kúpeľňu, v ktorej sa budete cítiť dobre
Foto na plátno – ako si vyzdobiť kúpeľňu, v ktorej sa budete cítiť dobre

Pridanie textúry a vzoru

Ak máte chuť na niečo odvážne, ale nie ste pripravený na bláznivú tlač tapiet ci textúrovanú stenu, skvelý spôsob predstavujú foto na plátno alebo rôzne umelecké výtlačky v rámoch. Je to jednoduchý spôsob, ako pridáte vrstvy, vzory a hĺbku vašim múrom.

Výber miesta na zavesenie

Miesto, kde zavesíte svoje nástenné umenie, samozrejme závisí od veľkosti kúpeľne a dostupných stien. Ak máte samostatne stojacu vaňu, je stena za ňou krásnym miestom na váš obraz a vytvorí sa tak centrum pozornosti pre vaše umenie. Viacnásobné výtlačky sú príjemný a ľahký spôsob, ako vylepšiť výzdobu. Pokiaľ nemáte jednu veľkú tlač, môžete skúsiť dva výtlačky vedľa seba. Kľudne však môžete uložiť zvisle 2-3 foto na plátno na stenu vedľa zrkadla.

Objednávajte na: DEVIANT.SK

Foto na plátno ako unikátny doplnok

Foto na plátno je skvelý spôsob ako originálne  zvečniť pamätné momenty – svadbu, dovolenku, oslavu, alebo fotografie svojich blízkych. Vytvoríme Vám luxusný obraz z vlastnej fotografie v modernom prevedení. Stačí si vybrať svoju obľúbenú snímku a my ju premeníme na nadčasovú pamiatku. Plátno má špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá dodá fotografii nezameniteľný efekt. Foto na plátno má vysokú odolnosť farieb voči vyblednutiu počas dlhých rokov.

Prečo tlačiť foto na plátno

Najkrajšie spomienky zo spoločných dovoleniek, výletov či z detstva nám aj po dlhšom čase pripomenú najlepšie fotografie. Vždy sa snažíme zachytiť tie najkrajšie momenty či už mobilom alebo fotoaparátom. Častokrát však tieto fotky končia uložené v počítači, telefóne či inom externom médiu bez toho aby si na nich ktokoľvek spomenul. Tento spôsob uchovávania spomienok nie je poľa môjho názoru najvhodnejší. Však si priznajme koľkokrát ste si po dovolenke prezreli fotky uložené v telefóne. Možno tak mesiac po dovolenke a neskôr padli s ostatnými do zabudnutia. Pritom v našom telefóne či počítači máme toľko krásnych fotiek, ktoré by bolo škoda ukrývať pred svetom. Prečo by ste sa nemohli pochváliť fotkou vytlačenou na plátne pred známymi? Veľa fotiek sa len tak prelistuje pritom by si zaslúžili oveľa viac pozornosti.

Foto na plátno alebo obraz z fotky je v tejto dobe „in“. Vašej fotografii dodá nádych umenia a nepochybne je to aj praktické a účelné. Obraz z fotky zavesíme na stenu bez žiadnych problémov. Nepotrebujeme žiadny rám a vydrží dlhšie ako v papierovej podobe. Kvalitná štruktúra plátna dodá fotografii tretí rozmer a robí ju živšou a zaujímavejšou. Väčšine fotografiám tlač na plátno jednoducho pristane.

Young specialist in uniform looking through online ideas for printing in his workshop

Pred desiatkami rokov boli moderné fotky v malých drevených rámčekoch, dnes však túto úlohu preberá plátno. Veľa novomanželov si nechá aspoň jednu spoločnú svadobnú fotografiu vyhotoviť ako obraz a zavesia si ju na stenu vo svojom novom domove. Obraz zväčša visí nad ich manželskou posteľou a foto na plátne im pripomína ich veľký šťastný deň.

Rodinné fotenie v ateliéroch nie je v tejto dobe nič neobvyklé a namiesto len fotiek v papierovej forme si často krát rodiny nechajú vyhotoviť veľké foto na plátno, ktoré zdobí neskôr ich spoločné priestory v obývacej izbe alebo jedálni. Fotenie sladko spiaceho novorodenca je pre každého rodiča nádhernou spomienkou na nezabudnuteľné obdobie ich života. Pri tomto druhu fotiek sa trend veľmi rýchlo presunul z papierových fotografií na plátno. Fotografie na lesklom papiere ostanú ležať v albumoch, či krabici a prezerajú sa raz za pár rokov. Rodičia si však nechajú vyrobiť často krát foto na plátno, ktoré visí v ich detskej izbe a môžu sa tešiť z toho ako ich dieťa rýchlo rastie ale nezabudnú nato aké bolo nedávno malé.


Na našej stránke Deviant nájdete aj množstvo iných nápadov, a možnosti personalizovaných predmetov na každý deň.