Novinky

Foto na plátno je ekologický produkt

Foto na plátno je ekologický produkt

Záleží vám na ochrane našej planéty? Aj nám. Práve preto sa aj pri tvorbe produktov zameriavame na ekologické materiály. Medzi ekologické produkty v našej ponuke patrí aj foto na plátno. Prečo? To vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Drevo zo zodpovedne obhospodarovaných lesov

Fotoobrazy tlačíme na prémiové plátno. Po vyhotovení ich napíname na rám vyrobený z dreva s certifikátom FSC. Označenie certifikát FSC môžete nájsť na mnohých výrobkoch z dreva, ako sú nábytok, dekorácie alebo hračky. Takto označený môže byť len produkt vyrobený z dreva zo zodpovedne obhospodarovaných lesov. Certifikát FSC je preto zárukou, že výrobný materiál bol získaný zodpovedne vzhľadom na enviromentálny, sociálny aj ekonomický aspekt. Tento prístup je pritom aplikovaný pri jeho ťažbe aj spracovaní. 

Čo je to FSC

Certifikačný systém FSC je používaný už od roku 1993. Vznikol na základe spoločnej iniciatívy organizácií zameraných na ochranu prírody, lesníkov, miestnych obyvateľov a obchodníkov s drevom. Iniciatíva vznikla pôvodne z dôvodu ochrany tropických pralesov. Dnes má certifikát FSC okolo 200 miliónov hektárov lesa v mnohých krajinách. Z toho približne polovica sa nachádza v Európe. Získať sa dajú dva certifikáty: 

  • Lesný certifikát — udeľovaný zodpovedným lesom
  • Certifikát spracovateľského reťazca — môžu ho získať spoločnosti, ktoré používajú drevo s certifikátom FSC, pričom sa pri jeho spracovaní správajú environmentálne, sociálne a ekonomicky zodpovedne.

Kto môže získať certifikát FSC

Certifikát FSC môžu získať podniky, ktoré splnia až 56 kritérií. Potrebné je rešpektovať domáce obyvateľstvo, zabezpečiť blahobyt miestnych komunít a lesných pracovníkov. Dôraz je kladený tiež na udržiavanie biodiverzity a dodržiavanie zákonov štátu, v ktorom sa lesy nachádzajú. V praxi to znamená, že každý robotník dostal zodpovedajúcu odmenu za svoju prácu a podnik, v ktorom pracuje, sa stará o dlhodobú udržateľnosť lesa. Keď si kúpite výrobok označený certifikátom FSC, môžete sa spoľahnúť na to, že použité drevo bolo vyťažené zodpovedne. A to s ohľadom na lokálnu komunitu aj životné prostredie. 

Certifikát sa dá získať na 5 rokov, každý rok je pritom kontrolované dodržiavanie stanovených princípov. Zabezpečuje tak dlhodobú orientáciu každého podniku. 

Kvalitné drevo — záruka stálosti tvaru obrazu

Pred tým, ako je drevo použité na výrobu rámu plátna, je dôkladne vysušené. Je to preto, aby už ďalej nepracovalo. Nemusíte sa preto obávať toho, že sa rám obrazu z fotky časom zdeformuje. Nečakajú na vás žiadne nemilé prekvapenia v podobe zmeny jeho tvaru alebo veľkosti. 

Rôzne rozmery presne podľa vášho želania

Foto na plátno si môžete vďaka širokej ponuke značky vybrať v rôznych rozmeroch. Stačí si vašu voľbu vyznačiť do objednávky. K dispozícii sú plátna od 30 x 30 cm. Výhodou menších fotoobrazov je, že si ich môžete zostaviť do zaujímavej koláže na stenu. Takéto obrazy z fotky krásne vyniknú aj nad pracovným stolom v kancelárii alebo komodou v predsieni. 

Hľadáte dekorácie väčších rozmerov? Stredne veľké fotoobrazy so stranami 60 – 120 cm môžete umiestniť aj samostatne. Vhodné budú do menších miestností alebo tam, kde značnú časť steny pokrýva nábytok. Najväčšie foto na plátne so stranami 150 x 100 cm vám odporúčame umiestniť nad sedačku do obývačky alebo čelo postele v spálni. Zvoliť si ho môžete aj do priestrannej haly. Na týchto miestach obraz z fotky okamžite upúta pozornosť. 

Najpredávanejší produkt Foto na plátno si môžete objednať na stránke : Fotoobraz na plátno
Celú ponuku našich skvelých fotoproduktov si môžete prezrieť na stránke : Deviant.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *